måke

နူ ဝိက်ရှေန်နရဳ
အ​ညွှန်း​သို့ ခုန်ကူးရန် ရှာဖွေရန် ခုန်ကူးမည်
ဗဵုဝေါဟာဏအ်: make, makë, mǎkè, ကဵု mąkę

နဝ်ဝေ ဗော်ခ်မဝ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝဳကဳပဳဒဳယာဘာသာနဝ်ဝေနွံပရေင်လိက်မဆေင်ကဵု:
Wikipedia no

နိရုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝေါဟာကၠုၚ်နူ နဳနိုတ်တြေံ már

နာမ်[ပလေဝ်ဒါန်]

måke f or m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måka ဝါ måken, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måker, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ဂစေံၜဳ (ဝါ) ဂစေံအဘဴ။

နာမ် ၂[ပလေဝ်ဒါန်]

måke f or m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måka ဝါ måken, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måker, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ကွဵုပၠာ။

ကြိယာ[ပလေဝ်ဒါန်]

måke (imperative måk, present tense måker, simple past måka ဝါ måket ဝါ måkte, past participle måka ဝါ måket ဝါ måkt, present participle måkende)

  1. ကွဵုပၠာ။



နဝ်ဝေ နဳနိုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝဳကဳပဳဒဳယာဘာသာနဝ်ဝေ နဳနိုတ်နွံပရေင်လိက်မဆေင်ကဵု:
Wikipedia nn

နိရုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝေါဟာကၠုၚ်နူ နဳနိုတ်တြေံ már

နာမ်[ပလေဝ်ဒါန်]

måke m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måken, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måkar, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkane)
måke f (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måka, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måker, ကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ဂစေံၜဳ (ဝါ) ဂစေံအဘဴ။
ကလေင်သီကေတ်လဝ် နူ "https://mnw.wiktionary.org/w/index.php?title=måke&oldid=34384"