မာတိကာသို့ ခုန်သွားရန်

måke

နူ ဝိက်ရှေန်နရဳ
ဗဵုရံၚ်ဝေါဟာ: makemakëmǎkè ကဵု mąkę တဏအ်။

နဝ်ဝေ ဗော်ခ်မဝ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝဳကဳပဳဒဳယာဘာသာနဝ်ဝေနွံပရေင်လိက်မဆေင်ကဵု:
ဝဳကဳပဳဒဳယာ no

နိရုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝေါဟာကၠုၚ်နူ နဳနိုတ်တြေံ már

နာမ်[ပလေဝ်ဒါန်]

måke f or m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måka ဝါ måkenကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måkerကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ဂစေံၜဳ (ဝါ) ဂစေံအဘဴ။

နာမ် ၂[ပလေဝ်ဒါန်]

måke f or m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måka ဝါ måkenကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måkerကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ကွဵုပၠာ။

ကြိယာ[ပလေဝ်ဒါန်]

måke (imperative måkpresent tense måkersimple past måkaor måketor måktepast participle måkaor måketor måktpresent participle måkende)

  1. ကွဵုပၠာ။



နဝ်ဝေ နဳနိုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝဳကဳပဳဒဳယာဘာသာနဝ်ဝေ နဳနိုတ်နွံပရေင်လိက်မဆေင်ကဵု:
ဝဳကဳပဳဒဳယာ nn

နိရုတ်[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝေါဟာကၠုၚ်နူ နဳနိုတ်တြေံ már

နာမ်[ပလေဝ်ဒါန်]

måke m (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måkenကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måkarကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkane)
måke f (ကိုန်ဨကဝုစ်ဨကန္တ måkaကိုန်ဗဟုဝစ်ဟွံကၠဳကၠး måkerကိုန်ဗဟုဝစ်ဨကန္တ måkene)

  1. ဂစေံၜဳ (ဝါ) ဂစေံအဘဴ။
ကလေၚ်သီကေတ်လဝ် နူ "https://mnw.wiktionary.org/w/index.php?title=måke&oldid=34384"