နူ ဝိက်ရှေန်နရဳ
အ​ညွှန်း​သို့ ခုန်ကူးရန် ရှာဖွေရန် ခုန်ကူးမည်
ဗဵုဝေါဟာဏအ်: ຢູ່ ကဵု ຢໍ
U+0EA2, ຢ
LAO LETTER YO

[U+0EA1]
ဍုင်သေံလဴ
[U+0EA3]

သေံလဴ[ပလေဝ်ဒါန်]

ဗွဟ်ရမ္သာၚ်[ပလေဝ်ဒါန်]

အခဝ်[ပလေဝ်ဒါန်]

  • (y)

ပါဠိသေံလဴ[ပလေဝ်ဒါန်]

သဗ္ဗနာမ်[ပလေဝ်ဒါန်]

  • (y)

ကေတ်ဗီုတဏဟ်ဂမၠိုင်[ပလေဝ်ဒါန်]

  1. The case form ຢທ຺ (yad) is only used before vowels and as the prefixed combining form. Before vowels, the formal sequence "ຢທ຺ ອ" becomes "ຢ ທ".
ကလေင်သီကေတ်လဝ် နူ "https://mnw.wiktionary.org/w/index.php?title=ຢ&oldid=5399"