မာတိကာသို့ ခုန်သွားရန်

خالي

နူ ဝိက်ရှေန်နရဳ
ဗဵုရံၚ်ဝေါဟာ: خالی‎ တဏအ်။

ဗွဟ်ရမ္သာင်

[ပလေဝ်ဒါန်]

နာမဝိသေသန

[ပလေဝ်ဒါန်]

خَالِي (ḵālī)

  1. informal pronunciation of خَالٍ(ḵālin, ဟွံမွဲမွဲသာ်၊ သၠးဒၟံၚ်၊ သၠး)
  2. (with definite article) nominative ချိုတ်ပၠိုတ် နူဝေါဟာ خَالٍ(ḵālin, ဟွံမွဲမွဲသာ်၊ သၠးဒၟံၚ်၊ သၠး)
  3. (with definite article) genitive ချိုတ်ပၠိုတ် နူဝေါဟာ خَالٍ(ḵālin, ဟွံမွဲမွဲသာ်၊ သၠးဒၟံၚ်၊ သၠး)



အာရဗဳလပ်ဗေန်ထေန်သမၠုင်ကျာ

[ပလေဝ်ဒါန်]

နိရုတ်

[ပလေဝ်ဒါန်]

ဝေါဟာကၠုၚ်နူ အာရဗဳ خَالٍ(ḵālin)

ဗွဟ်ရမ္သာင်

[ပလေဝ်ဒါန်]
  • IPA(key): /xaː.li/, [ˈxæː.li]
  • (ဝှာင်)

နာမဝိသေသန

[ပလေဝ်ဒါန်]

خالي (ḵāli) (ဣတ္တိလိင် خالية (ḵālye))

  1. ဟွံမွဲကဵုၚုဟ်မး။
ကလေၚ်သီကေတ်လဝ် နူ "https://mnw.wiktionary.org/w/index.php?title=خالي&oldid=51437"